Wczytywanie strony...

Aktualności

 

Ornatrix Kosmetyka Medyczna

 

 

 

Ornatrix Kosmetyka Medyczna

PRO RODZINA
PRO rodzina

 

 

 

Karta Rodziny Dużej jest ofertą preferencyjnych form dostępu do miejsc i instytucji z obszaru kultury, sportu i rekreacji, usług oraz ulg dla rodzin wielodzietnych. Karta jest dokumentem uprawniającym do korzystania z oferty instytucji miejskich oraz instytucji zewnętrznych wyrażających chęć udziału w projekcie.


 

Ornatrix Kosmetyka Medyczna

Uosobienie piękna i kobiecości - szybka poprawa wyglądu skóry

rose sublime krem

 

 Nowy krem Rose Sublime to prawdziwy klejnot dla wymagających z ekskluzywnym systemem DamasCell'Luxe i globalnym efektem anti-aging. Niezwykła 24 godzina pielęgnacja zapewnia skórze aplikacje optymalnej dawki nowego piękna dla zupełnej rewitalizacji cery.

Twoja cera staje się bardziej żywa, jaśniejsza, bardziej młodzieńcza, rysy twarzy gładsze i jędrniejsze. Kreacja w doskonałej harmonii i przyjaźni pomiędzy skórą i perfumami. Zapach został zaprojektowany z wyjątkowo delikatnej i bardzo subtelnym, kwiatowym charakterem.

 

Ornatrix Kosmetyka Medyczna

Zabieg szampanski

 

ZABIEG SZAMPAŃSKI - MOC PIĘKNA Z WINOGRON

 

 • Pragniesz idealnej cery?
 • Oczekujesz silnego i błyskawicznego działania liftiigującego i
 • ujędrniającego z ochroną przed szkodliwym działaniem wolnych rodników?

  Rozwiązanie na twoje oczekiwania kryje się w popularnym owocu...  

 

Ornatrix Kosmetyka Medyczna

MY ZNAMY JUŻ MOŻLIWOŚCI TRYCHOLOGII

Certyfikat Bandi

 

Certyfikat udziału w szkoleniu sygnowanym przez panią Prezes ISAT Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Estetycznej, Kingę Esterę Jach-Skrzypczak - jednego z pionierów trychologii w Polsce. Najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie naszego Salonu i skorzystanie z zabiegów, które zwyczajowo kojarzymy z dobroczynnym działaniem na skórę twarzy. Jak się okazuje – mogą one także przywrócić blask naszym włosom.

Także panowie mogą liczyć na poprawę kondycji swoich włosów. Łysienie typu męskiego oprócz przyczyn hormonalnych ma swoje źródło w zaburzonym odżywianiu skóry głowy. Przy pomocy zabiegów aparaturą FUSIOMED oraz profesjonalnych kosmetyków różnicę można odczuć już po 1 zabiegu.

 
 
 
Ornatrix Kosmetyka Medyczna
 
 
 
NOWE LUKSUSOWE DOZNANIE -  KREM ROKU 2016
 
 
 
Krem roku 2016
 
Ornatrix Kosmetyka Medyczna
 
 
Ornatrix Kosmetyka Medyczna
 
 
 
Autoryzacja
 
 
 
Ornatrix Kosmetyka Medyczna


Ornatrix Kosmetyka Medyczna

FusioMed - Urządzenie medyczne o udowodnionych klinicznie rezultatach

FusioMED maly

FusioMed to kompaktowa platforma wielofunkcyjna do medycyny estetycznej z funkcjami diatermii (fali radiowej), ultradźwięków, masażu próżniowego i krio. Zapewnia skuteczne leczenie zewnętrznej terapii skóry: otyłości, poluźnienia skóry, oznak starzenia, zmarszczek twarzy i ciała, cellulitu, rozstępów, przebarwień, trądziku i rozszerzonych porów. Aparat ten posiada certyfikat CE 0476  - potwierdzający medyczność urządzenia, FusioMed został zarejestrowany jako urządzenie medyczne we włoskim Ministerstwie Zdrowia.

W Unii Europejskiej obowiązuje zasada „pierwszej rejestracji” tzn. wyrób medyczny dopuszczony po raz pierwszy do obrotu w jednym z krajów członkowskich automatycznie może być rozprowadzany w pozostałych krajach. FusioMed jest w posiadaniu także certyfikatu ISO 9001  - jest to certyfikat uzyskany przez producenta urządzenia Biotec Italia gwarantujący zgodność wszystkich procesów produkcyjnych i biznesowych z ogólnoświatowym systemem norm jakości. ISO 9001 zapewnia najwyższą jakość zarówno w sferze projektowania, produkcji, jak i kontaktów z kontrahentami. ISO 9001 to przede wszystkim najwyższa jakość produktu oraz obsługi klienta.

FusioMed you

Kriolipoliza - podczas gdy tradycyjna liposukcja nadal stanowi popularny sposób pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej, jest teraz nowa ekscytująca opcja: przegrzanie i zamrażanie komórek tłuszczu, aż zginą wskutek procedury zwanej kriolipolizą. Komórki naszego ciała reagują na zimno w określony kierunkowy sposób. Gdy potraktujemy miejsce poddane zabiegowi specjalną głowicą Krio Lipo Ice, która generuje intensywne zimno (-10°C) i działa tylko na komórki tłuszczowe w obrębie zabiegu - organizm odpowie reakcją zapalną - co prowadzi do naturalnego pozbycia się uszkodzonych komórek tłuszczowych.

Kriolipoliza przeprowadzona za pomocą urządzenia FusioMed jest bezpieczna, a jej wynikiem jest znaczna poprawa kształtów ciała. FusioMed wyróżnia rzeczywiste doprowadzenie do odpowiednio intensywnego zimna, by zabieg przyniósł zapowiadany efekt rozpadu komórek tłuszczowych. Kriolipoliza jest skuteczna w miejscowej kuracji odchudzającej na brzuchu, plecach, boczkach czy bryczesach.

Endomasaż - masaż skóry za pomocą zasysania próżniowego wymaga użycia specjalnego próżniowego aplikatora i kontrolowanego ssania. Fałdy skóry zostają delikatnie zassane przez głowicę próżniową i dosłownie "wygładzone". Tkanki pod skórą są również spłaszczone, co zmniejsza pojawianie się cellulitu. Endomasaż to zabieg w wyniku którego, przepływ krwi wzrasta, co sprzyja lepszemu odżywianiu komórkowemu. W tym samym czasie toksyny i niepożądane płyny są usuwane. Endomasaż przyczynia się również do produkcji nowego kolagenu na traktowanym obszarze. Endomasaż skutecznie i bezinwazyjnie likwiduje komórki tłuszczowe.

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa - koncepcja oparta jest na możliwości selektywnego ogrzewania tkanki na dokładnie określonej głębokości. Jej innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie w urządzeniu FusioMed mikroigieł, przez które emitowana jest bezpośrednio wewnątrz tkanki wiązka fal radiowych. Głowica urządzenia wyposażona jest w mikroigły, które po wkłuciu podgrzewane są prądem RF. Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa posiada wyjątkowy atrybut - możliwość precyzyjnego regulowania głębokości, na jakiej ogrzewamy tkankę.

Efekt termiczny jest najsilniejszy w okolicach zakończeń mikroigieł, dzięki czemu podgrzewana jest nie tyle powierzchnia skóry, co jej głębsze warstwy. Głębokość wkłucia mikroigieł podczas zabiegu rakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa może być dowolnie regulowana w zakresie od 0,5 do 5 mm. Możliwa jest także regulacja natężenia fal RF, a przez to stopień podgrzania tkanki, w zależności od wskazań terapeutycznych.

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa dostarcza energię na odpowiednią głębokość, powodując przy tym znikome uszkodzenia naskórka i nie wywołując karbonizacji tkanek. Urządzenie FusioMed pozwala zyskać pełną kontrolę nad głębokością ingerencji w skórę i temperaturą, z jaką wykonywany jest zabieg, przez co metoda jest skuteczna i bezpieczna. Pacjent nie jest narażany na dyskomfort związany z długim czasem rekonwalescencji. Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa oprócz działania odmładzającego ma zastosowanie w zabiegach usuwania zmarszczek, blizn zanikowych czy rozstępów, które powstały w wyniku uszkodzeń włókien kolagenowych i elastyny głęboko w skórze właściwej.

Trądzik - jest to choroba skóry która najczęściej występuje w okresie dojrzewania. Z uwagi na zmiany hormonalne dochodzi do wzmożonej aktywności gruczołów łojowych. Trądzik objawia się u mężczyzn i kobiet po przez pryszcze, zaskórniki, ropnie, torbiele. Cięższe postacie trądziku pojawiają się u osób ze skórą tłustą. W okresie dojrzewania pod wpływam działania hormonów, gruczoły łojowe wytwarzają więcej sebum i powiększają się. Bakterie Propionibacterium Acnes, jako pożywkę wykorzystują sebum, dochodzi do nadprodukcji gruczołów łojowych, co w konsekwencji prowadzi do pojawienia się trądziku. Eksperci Biotec Italia wyposażyli urządzenie medyczne FusioMed w odpowiedni program do skutecznego leczenia trądziku.

Cellulit – występuje u większości kobiet i jest uważany za schorzenie tkanki tłuszczowej podskórnej. Pojawia się jako zmiany tkanki tłuszczowej komórek oraz zaburzenie drenażu limfatycznego, co rzutuje na nieestetyczny wygląd skóry. Skóra staje się nierówna. Zaobserwowane zmiany między komórkami tłuszczowymi polegają na zmniejszeniu prędkości metabolizmu komórkowego, a w konsekwencji na „zapychaniu" tkanek. Cellulit można podzielić na cztery kategorie lub etapy:

 • Cellulit twardy - tzw. "Skórka pomarańczowa" występuje u nastolatków i młodych kobiet.
 • Cellulit wiotki  - objawia się obniżonym napięciem mięśni i wiotkością, występuje najczęściej u kobiet powyżej 40 roku życia, lub po gwałtownej utracie wagi.
 • Cellulit obrzękowy - to jest najgorsza postać cellulitu, przyczyną jest wadliwe gromadzenie się płynu w tkance ciała, co skutkuje zwiększeniem się objętości kończyn dolnych i uczuciem ociężałości oraz bólu nóg.
 • Cellulit mieszany  - pojawia się najczęściej i widoczna jest więcej niż jedna postać cellulitu u tej samej osoby.

Cellulit jest skomplikowanym problemem skóry. Aby skutecznie usunąć problem cellulitu urządzenie medyczne FusioMed posiada odpowiednie programy dobierając odpowiednią ich kombinację wraz z innymi technologiami.

Rozstępy - zmiany w organizmie, takie jak szybki wzrost i przyrost masy ciała, mogą nadmiernie rozerwać tkanki pod skórą, powodując rozstępy. Rozstępy powstają również pod wpływem zmian hormonalnych związanych z okresem dojrzewania, ciąży, przyrostu mięśni, hormonalnej terapii zastępczej, itp. Istnieją dwa różne rodzaje rozstępów; czerwone rozstępy są nowsze, a białe - starsze. Obszar dotknięty rozstępami jest „pusty" i miękki w dotyku.

Rozstępy mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele, ale najczęściej pojawiają się w miejscach, gdzie są przechowywane większe ilości tłuszczu. Najczęstsze miejsca, gdzie pojawiają się rozstępy, to brzuch, piersi, ramiona, pachy, plecy, uda (zarówno wewnętrzna i zewnętrzna strona), biodra i pośladki. Eksperci Biotec Italia opracowali odpowiedni protokół na rozstępy.

 

Ornatrix Kosmetyka Medyczna

XLase Plus - żadne pojedyncze urządzenie laserowe nie dokona więcej

XLase maly

Nowoczesna aparatura laserowa wykorzystująca zaawansowane technologie do zabiegów kosmetyczno-medycznych: epilacji, fotoodmładzania, terapii trądzika, rumienia, leczenia grzybicy paznokcia, zamykania naczynek, bądź peelingu laserowego. Żadne urządzenie laserowe nie jest w stanie dokonać więcej, niż XLase . System gwarantuje stopniowo ukazujące się rezultaty z minimalnym ryzykiem skutków ubocznych, przy pełnym komforcie podczas zabiegu oraz bez późniejszej rekonwalescencji pacjenta.

XLase  spełnia wszystkie wymogi dotyczące Międzynarodowych Norm Bezpieczeństwa podstawowego funkcjonowania zasadniczego medycznych urządzeń elektrycznych i medycznych systemów elektrycznych (CEI EN 60601). XLase  zawiera dużo funkcji dotyczących bezpieczeństwa chroniących pacjenta oraz osobę obsługującą urządzenie. Wszystkie akcesoria, które są dołączone do XLase  muszą być certyfikowane zgodnie z normą UNI CEI EN ISO 13485:2012.

XLase Plus you

CPL (kalibrowane światło pulsacyjne):

 • platynowa powłoka i maksymalna gęstość energii płynącej o bardzo dużej prędkości, nawet do trzech strzałów na sekundę, to inaczej zwiększona skuteczność bez obniżenia bezpieczeństwa i komfortu;
 • dzięki impulsowi z podziałem nawet  do 15 podimpulsów można zredukować do minimum ryzyko poparzeń skóry właściwej czy naskórka;
 • CPL posiada jednolity (kwadratowy)  kształt impulsu, który natychmiastowo od zera przechodzi do wartości maksymalnej i tę wartość utrzymuje podczas trwania zabiegu. Ta technologia pozwala na dużo większe rezultaty po zabiegowe, niż dotychczasowe technologie typu IPL;
 • silnie chłodzona końcówka utrzymująca temperaturę z dokładnością do +/-1 ºC, dzięki systemowi MACH chroni skórę przed niepożądanymi skutkami poprzez chłodzenie jej przed, w trakcie i po emisji impulsu. Te zabiegi są niezwykle skuteczne, oraz całkowicie bezbolesne!
 • głowica idealnie przystosowana do zabiegów epilacji większych obszarów ciała i twarzy, fotoodmładzania, bądź prowadzenia terapii trądzika i rumienia.

Nd:Yag (światło o długości fali 1064 nm)

 • przez zastosowanie odpowiedniej końcówki, zyskujemy możliwość precyzyjnego kierowania wiązką światła, dzięki czemu zmniejszamy rozproszenie energii oraz mamy możliwość głębszej penetracji fali do docelowych chromoforów;
 • wyższa selektywność pomiędzy hemoglobiną a melaniną w porównaniu z innymi długościami fal. Dzięki rozpiętości zaistniałej pomiędzy wpływem na efektywność zabiegu a wpływem, który mógłby prowadzić do uszkodzenia naskórka, zyskuje się podwyższone bezpieczeństwo;
 • połączenie uniwersalności i skuteczności to kompaktowa i wysoce zaawansowana technologicznie głowica. Połączyła ona w sobie możliwość emitowania zrówno długiego jak i krótkiego impulsu;
 • dzięki ścisłej kontroli intensywności oraz czasu trwania impulsu zapewnienia się selektywną termolizę docelowego miejsca zabiegowego, dodatkowo otaczające tkanki pozostają w stanie nienaruszonym;
 • fala lasera jest wprost idealna do zamykania naczyń (teleangiektazji, naczyniaków lub zaczerwień); ale sprawdza się równie dobrze podczas usuwania punktów rubinowych lub owłosienia, przy terapii grzybicy paznokci, oraz nieablacyjnego resurfacingu skóry.

Trwałe usuwanie owłosienia, inaczej fotoepilacja, jest to bezpieczna i skuteczna metoda stosowana przez większość specjalistów. Podczas zabiegu wykorzystuje się zasadę selektywnej fototermolizy: światło emitowane przez urządzenie jest przyswajane przez melaninę zawartą w łodydze włosa, następnie światło przekształcone w ciepło dociera do korzenia włosa, uszkadzając przy tym brodawkę, bez której włos nie jest w stanie rosnąć.

Dlatego, aby uzyskać najlepsze rezultaty podczas usuwania owłosienia, sugerujemy skorzystać z serii zabiegów dla osiągnięcia pożądanego efektu. Ilość zabiegów zależna jest od rodzaju włosów, wcześniejszych metod usuwania owłosienia, koloru skóry i obszaru poddawanemu zabiegowi. Najlepsze i zarazem najszybsze efekty osiąga się przy ciemnych włosach oraz jasnej skórze. Niestety im ciemniejsza karnacja i im jaśniejszy włos, tym dłuższej będzie musiała trwać terapia. Specjalista zaleci indywidualnie dobrany dla Państwa cykl zabiegowy, wraz ze wskazaniem odpowiedniej częstotliwości powtarzania zabiegów usuwania owłosienia.

Zamykanie naczyń krwionośnych – przy przeprowadzaniu zabiegu na zamykanie naczyń krwionośnych laserem, chromoforem docelowym jest wewnątrznaczyniowa oksyhemoglobina. Wykorzystuje się laser typu Nd:YAG z pasmem absorpcji 1064 nm. Korzystanie z tej długości fali stosowane jest do zamykania naczyń, dzieje się to poprzez wnikanie promieniowania do skóry właściwej, po czym wywoływana zostaje koagulacja naczyń włosowatych, nawet na dużych głębokościach.

Ponadto przy użyciu tej długości fali zmniejsza się absorpcja melaniny a naskórek ulega słabszemu rozgrzaniu. Dzięki koncentracji energii świetlnej wpływa się na zamykanie naczyń krwionośnych skóry właściwej. Małe naczynia krwionośne są w stanie zniknąć podczas jednej sesji zabiegowej, gdyż ulegają koagulacji. Kilku zabiegów jest wymagane podczas zamykania większych naczyń krwionośnych.

Trądzik - wykonując zabiegi laserowe na trądzik stosuje się krótkie długości fal, gdyż są one pochłaniane przez porfirynę. Powodują zniszczenie bakterii Propionibacterium Agnes, która jest głównym sprawcą trądziku. Fale o większej długości rozgrzewają wodę zawartą w skórze właściwej i wpływają na redukcję rozmiarów gruczołów łojowych, co w konsekwencji oznacza zmniejszenie wydzielanego sebum. Dodatkowo aktywacja fibroblastów, wywołana krótkimi falami, pobudza syntezę kolagenu i innych biomolekuł, co w rezultacie skutkuje znaczną poprawą jędrności i gęstości skóry. Dla najlepszych efektów pozbycia się trądziku i uniknięcia blizn potrądzikowych, zaleca się serię zabiegów w odstępach co 1-2 tygodnie.

Usuwanie przebarwień skóry – laserowe usuwanie przebarwień należy do najbardziej efektywnych terapii. Przebarwienia zazwyczaj pojawiają się w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych. Zjawisko hiperpigmentacji może występować także u kobiet ciężarnych, ze względu na znaczne zmiany hormonalne. Hipermelanoza może wystąpić także w wyniku działania czynników fotouczulających takich jak antybiotyki. W przypadku zabiegów usuwania przebarwień, zależy nam na docelowym uruchomieniu melaniny, czyli barwnika, który nadaje skórze brązowy kolor. Zabieg usuwania przebarwień przy użyciu Nd:YAG dociera do głębszych depozytów melaniny, co przynosi rezultaty nawet przy pigmentacji dermalnej. Parametry X-Lase Plus gwarantują skuteczną i bezpieczną terapię usuwania przebarwień. Dla długotrwałych efektów zaleca się od 2 do 4 zabiegów, wykonywanych co 4 tygodnie.

Termolifting inaczej fotoodmładzanie . Dzięki termoliftingowi poprawia się stan napięcia skóry oraz następuje redukcja głębokości oraz ilości zmarszczek.Zwykle w celu pobudzenia fibrolastów oraz dla uzyskania syntezy nowych włókien kolangenowych i innych biomolekół wykorzystuje się CPL, wywołujący selektywne uszkodzenia termiczne, struktur warstwy brodawkowatej oraz siateczkowatej skóry właściwej. Fotoodmładzanie, które proponujemy zastosować przy użyciu X Lase Plus jest bezpieczne, natomiast efekty zabiegu są spektakularne i gwarantowane. Znacznią różnicę można zauważyć szczególnie w przypadku skóry z oznakami braku jędrności lub utraty objętości. Wykonując fotoodmładzanie satysfakcjonujące efekty osiąga się stosując od 4 do 6 zabiegów w odstępach około 3 tygodni.

Nieablacyjny resurfacing skóry – trwała poprawa wyglądu starzejącej się skóry, zredukowanie ilości zmarszczek i zniwelowanie wiotkości skóry od dawna jest celem estetycznego wyglądu. Lasery CO2 i Er:YAG oraz różnego rodzaju peelingi chemiczne zostały podstawą ablacyjnego resurfacingu twarzy. Podczas takich procesów ablacyjnych, zdzierany zostaje naskórek przez działanie chemiczne lub termiczne. Mimo iż osiągnięta została wyraźna poprawa kliniczna, wciąż można zaobserwować negatywne skutki ablacyjnego resurfacingu, któe z kolei mogą doprowadzić do obrzęku lub rumienia utrzymującego się przez kilka tygodni.

Ponadto udokumentowane zostały choroby towarzyszące oraz długookresowe potencjalne powikłania po stosowaniu ablacyjnego resurfacingu. Długi okres rekonwalescencji i potencjalne powikłania związane z zabiegami ablacyjnymi mogą być znacznie ograniczone u pacjentów, którzy decydują się na procedurę odmładzającą, pragnąc jednocześnie ograniczyć czasowo okres kuracji i obniżyć jej ryzyko.Laserowe procedury nieablacyjny resurfacing skóry przy użyciu urządzenia X-Lase, przynoszą znaczną poprawę kondycji skóry, bez uszkadzania naskórka.

Podczas zabiegu nieablacyjny resurfacing skóry, wywołane przez laser podprogowe uszkodzenia skóry właściwej skutkują przyspieszonym gojeniem ran, zwiększeniem aktywności fibroblastów i widoczną poprawą kondycji włókien kolagenowych. Stosując nieablacyjny resurfacing skóry zaleca się serięod 2 do 4 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni, co skutkuje najpeszą efektywnością.

Grzybica paznokci to zwykle uporczywe zakażenie grzybicze macierzy, płytki lub samego paznokcia. Jest to najczęstsze zaburzenie struktury paznokcia u dorosłych, gdyż stanowi aż ponad 50 procent wszystkich chorób paznokci. Grzybica paznokci częściej atakuje stopy, które są bardziej podatne na zakażenie niż paznokcie u dłoni. Przyczyną grzybicy paznokci są dermatofity, czyli grzyby, które atakują jedynie martwe tkanki skóry, paznokcie czy włosy, nondermatofity, czyli pleśnie, oraz drożdże Candida, które mają najmniejszy wpływ na stan choroby grzybiczej paznokci. Ryzyko infekcji niestety wzrasta wraz z wiekiem.

Zwykle choroba dotyka około 15-22% osób w wieku 40-60 lat, około 30% osób w wieku 60-70 lat i około 48% osób starszych niż 70 lat. Najnowsze dane pokazują, że coraz częściej ludzie atakowani są grzybica paznokci. Dzięki zabiegowi laserowemu Nd:YAG jesteśmy w stanie przeprowadzić skuteczną terapię usuwania grzybicy paznokci. Aby terapia była skuteczna zaleca się serię od 2 do 4 zabiegów.


Ornatrix Kosmetyka Medyczna
 

60-170 Poznań  ul. Malwowa 70

( + 48 ) 61 867-70-57

ornatrix@vp.pl

Loading...